TORNÁK : 2010.ÁPRILIS 2-4.BUDAPEST KUPA |
2010.ÁPRILIS 2-4.BUDAPEST KUPA
2010.09.02. 09:34
ÚJPEST,2010,ÁPRILIS 2-4.
KERET: Kakuszi Dominik,Vad Sándor,Ferkel Ádám,Kovácsréti Márk,Migend Vilmos,Bednárik Levente,Román Gábor,Illésy Krisztofer,Rábai Bence,Ficsor Márk,Böszörményi Áron,Koller Richárd,Csopey Richárd
Edző:Polyák Attila
Klubunk fennállásának 125. évfordulója alkalmából április 2-tól 4-ig került sor Újpesten a 2010-es UTE Budapest Kupa nemzetközi utánpótlás tornára, illetve az ahhoz kapcsolódó edzői konferenciára.
A húsvét előtti rangos tornára a szervezők több közeli országból várták csapatok jelentkezését.
A tornára érkező csapatok megismerhették Budapestet és környékét, ellátogathattak fővárosunk legszebb helyeire és szabadidős, kulturális rendezvényeire.
Április 2-án került sor a nemzetközi edzői konferenciára, amely alkalmat nyújtott arra, hogy a magyar edzők betekintést nyerjenek a külföldi csapatok felkészülési módszereibe.
A torna pénteken kezdődött egy edzőmérkőzéssel,az olasz San Nicola(Empoli) csapatával játszottunk,kikaptunk 4-0-ra.
A torna második napját újult erővel kezdtük.Reggel 9 órakor Kazincbarcika csapatával játszottunk,2-0-ra győztünk.12 órakor az osztrák SC Magna Wienern. ellen szintén győzedelmeskedtünk,6-0-ás végeredménnyel.Ezután kezdődött a torna egyik legemlékezetesebb mérkőzése,újfent a San Nicolával.Bár a pályán egyszerre 3 nagyobb és egy kisebb játék is zajlott,mégis az egész helyszín csapatunkért szurkolt és izgult.Megszereztük győztes gólunkat,ez az eredmény pedig megmaradt a mérkőzés lefújásáig.A második nap utolsó mérkőzését Szabadkígyós csapata ellen játszottuk,ahol szintén győztünk,az eredmény 4-0 lett.Edzőnk a nap végén gratulált a játékosoknak,4 mérkőzésből 4 győzelem született,GÓL NÉLKÜLI VERETLENSÉGGEL,bejutva a legjobb 8 közé vártuk a torna harmadik napját.
A torna harmadik napján Marosvásárhely csapatával játszottunk a 4 közé jutásért.2-0-ás vereséget szenvedtünk...A csapat kissé letörten vette tudomásul a hírt,hogy érem nélkül kell tovább játszanunk...Ám edzőnk erőt öntött a játékosokba a következő,nagyon fontos mérkőzés előtt.Körmend csapatával kellett megmérkőznünk,ahol a cél az 5-6.helyért való továbbjutás volt.0-0-ás döntetlennel ért véget a játék.Következtek a büntetők,percről percre egyre feszültebben-mind a pályán,mind a pálya szélén.Sorban születtek a gólok mindkét csapatnál,míg végül az utolsó rúgást kapusunk megfogta.Könnyfakasztó győzelem......Ezzel kivívtuk,hogy Zalaegerszeg csapatával mérkőzhettünk meg az 5-6.helyért.Itt sajnos már elfogyott minden tartalékunk,ezt a fontos mérkőzést elveszítettük 2-0-ra.
Csapatunk a Budapest Kupán tisztességes és sportszerű játékkal a 6.helyen végzett,EGYEDÜLIKÉNT LEGYŐZVE a tornagyőztes olasz idősebb csapatot.Gratulálunk az Edzőnek és a fiúknak,hajrá lilák!!!!
RÉSZTVEVŐ CSAPATOK:(1999-ES KOROSZTÁLY)
1.Zalaegerszegi TE
2.FC Junior Marosvásárhely(RO)
3.UTE
4.Goldball 94 FC
5.Kék Sünik ULC Körmend
6.SC Magna Wr.Neustadt(A)
7.USD SanNicola(I)
8.UTA Arad(RO)
9.Abonyi KID FC
10.Szabadkígyósi Szabadidő SC
11.SK Slovan Bratislava(SK)
12.Kazincbarcikai Sport Club B.
13.Dunaújvárosi VSI
14.SK Tempus Rimaszombat(SK)
15.Kazincbarcikai Sport Club A.
16.Baronchello(I)
17.Vác VLSE
18.Budapest Honvéd
Sorsolás:
A csoport:
FC Jun Marosvásárhely (Ro)
Zalaegerszegi TE
Sk Tem. Rimaszombat (Sk)
Abonyi KID FC
B csoport:
SC Magna Wienern. (A)
UTE
USD San Nicola (I)
Szabadkígyósi SC
Kazincbarcika
C csoport:
Sk Slovan Bratislava (Sk)
Dunaújvárosi VSI
Kazincbarcikai SC
Honvéd Bp.
D csoport:
UTA Arad (Ro)
Vác
Baroncello (I)
Goldball' 94 FC
Körmend
A selejtező mérkőzéseink eredményei:
UTE-San Nicola edzőmérkőzés:0-4
UTE-San Nicola:1-0 Góllövő:Ficsor Márk
Kazincbarcika-UTE:0-2 Góllövők:Ficsor Márk,Ferkel Ádám
Kazincbarcika-Szabadkígyós:4-2
Magna Wienern.-San Nicola:0-2
Magna Wienern.-UTE-0-6 Góllövők:Rábai Bence 4,Ferkel Ádám,Ficsor Márk
San Nicola-Szabadkígyós:7-0
Kazincbarcika-San Nicola:0-2
Kazincbarcika-Magna Wienern.:1-3
UTE-Szabadkígyós:4-0 Góllövők:Böszörményi Áron,Illésy Krisztofer,Ficsor Márk,Koller Richárd
B csoport végeredménye:
1.San Nicola 10 pont
2.UTE 10 pont
3.SC Magna Wienern. 6 pont
4.Kazincbarcika 3 pont
5.Szabadkígyós 0 pont
Legjobb 8 közé bekerült csapatok:
Marosvásárhely
Zalaegerszeg
San Nicola
UTE
Slovan Bratislava
Dunaújváros
Goldball Körmend
Eredmények:
Marosvásárhely-UTE: 2-0
Slovan Bratislava-Körmend: 3-0
Zalaegerszeg-San Nicola: 1-1(büntetőkkel továbbjutó a San Nicola)
Dunaújváros-Goldball: 0-1
UTE-Körmend: 0-0(büntetőkkel továbbjutó az UTE)
UTE-Zalaegerszeg: 0-2
Legjobb 4 közé bekerült csapatok:
San Nicola
Goldball
Marosvásárhely
Slovan Bratislava
Eredmények:
San Nicola-Goldball: 0-0(büntetőkkel továbbjutó a San Nicola)
Marosvásárhely-Slovan Bratislava: 1-0
Döntő:
San Nicola-Marosvásárhely:0-0(büntetőkkel nyert a San Nicola)
Végeredmény:
1.San Nicola
2.Marosvásárhely
3.Goldball
4.Slovan Bratislava
5.Zalaegerszeg
6.UTE
7.Dunaújváros
8.Körmend
9.Vác
10.Rimaszombat
11.Budapest Honvéd
12.Magna Wienern.
13.Kazincbarcika
14.UTA Arad
15.Kazincbarcika
16.Abony
Sajnos a különdíjakat csak az első három csapat között osztották ki,így mi nem jutottunk még egy oklevélhez sem...azért büszkén viseljük a 6 helyet!!!
Akiknek gratulálunk:
1.hely:UTE U19
UTE 96'
UTE 93'
2.hely:UTE 95'
UTE 97'
3.hely:UTE 2001
5.hely:UTE 94'
6.hely:UTE 99'
7.hely:UTE 2002
8.hely:UTE 2003
9.hely:UTE 2000
Különdíjasok egyesületünkből:
Gólkirályok:
Árpád Péter U19
Tóth Bálint 93'
Tóth Patrik 96'
Gyulai Gábor 2000
Gáspár Bence 2001
Legjobb mezőnyjátékosok:
Balogh Levente U19
Hanyicska Richárd 95'
Nyilas Bence 97'
Legjobb kapus:
Thamó Bálint U19
|