VECSÉS AIRNERGY 2-2

GÓLSZERZŐK:BARTÓK DÁNIEL,BURAI ROLAND

PFLA Felcsút – UTE

A Bajnoki pontversenyben a Hatodik helyen álló Felcsútra mentünk bajnokira.
 Többen vereségre számítottak, valaki győzelemre, valaki pedig egy jó kis mérkőzésre.
Szép napsütötte időben és kisebb tájfunban kellett a bajnokit lejátszani.
A csapatkapitány Rutin Róka lévén az első félidőben azt a térfelet választotta, ahonnan a szél támogatott minket. Egy baj volt ezzel. Nem tudtuk nagyon kihasználni, de sikerült egy gólt bepasszírozni a catanaccioban felálló akadémistáknak.
Félidő.
A második játékrész most már a mi oldalunkra tevődött át, de sikerült egy kontratámadásból ismételten bevenni az ellenfél kapuját.
És itt kezdődik a történet, amire én nagyon haragszom.
2-0.
Vezetünk.
 És mi történik… pontosan az, mint a Gödöllő ellen, hátradőltünk, elhelyezkedtünk kényelmesen a nagy karosszékben és vártuk, hogy majd mindjárt vége.
Nem így lett.
Ez a vezetés az edző rémálma. És pontosan azért amiért 2-2 lett a végeredmény. Ha az ellenfél talál egy gólt, náluk van az előny lélektanilag, mentálisan. Mi meg összeroppanunk. Meggyőződésem, ha tovább tart a mérkőzés,pont nélkül kullogunk haza.
Egy sima mérkőzést sikerült elveszítenünk. És szándékosan mondom ezt. Számomra ez egy vereséggel felérő döntetlen volt.
Azt kellene tudatosítani a kis fejekben, hogy mérkőzés a 3-as sípszóig tart. Addig meg kell szakadni a pályán. Nem lehet mozizni sem 2-0-ás sem pedig nagyobb arányú vezetésnél. Legyen ez mindenkinek tanulság.

Rangadó.
Mindig is az lesz, mindegy, hogy gyerek vagy felnőtt csapatról van szó.
Bűn rossz játékkal sikerült a Fradinak elvinnie a 3 pontot tőlünk.
Mondhatjuk, hogy a játékvezető így meg a játékvezető úgy.
A Fradi otthonában 8-4 –re sikerült győznünk. Gondoltuk majd itthon 10 gólt lövünk.
Hát nem így lett.
Hathatós játékvezetői közreműködéssel nyert 2-1-re az FTC. Egy szabályos góltól fosztottak meg, illetve egy nem gólt adott meg a spori ami szerinte is mellé ment csak és most figyelj…”azért adtam meg, hogy a hálót csinálják meg legközelebb” ez volt az eszes válasza a kedves sporttársnak. Erről a Bikininek egy száma jut eszembe,mégpedig a „Megüssem vagy ne üssem azon tűnődtem”. Szomorú, hogy egy gyerekmérkőzésen ilyen történik.
 És természetesen, hogy teljes legyen a kép valaki az elsősegély ládát is elvitte.
Akit ki kell emelnem ezen a találkozón, az a Bartók Dani. Hányás közeli állapotban jött le a pályáról. Így kellett volna mindenkinek. Nem hajtom ki magam egy ilyen találkozón, akkor melyikre tartalékolok????

UTE – Gödöllő

Vasárnap kellemes időben, a Gödöllő csapatát fogadtuk. A mérlegünk ellenük 6-1. Nem rossz. A bajnokságban a 16. helyen tanyázó csapatot kötelező volt legyőzni.
Azt nem értem, ha valakinek nem sikerül valami, akkor miért van elfehéredve utána és kell neki 10 perc míg magához tér.. Senki sem adja könnyen oda a 3 pontot. Meg kell érte küzdeni.
Én kicsit nagyobb arányú győzelemre számítottam. Jól játszottunk, de annyira mégsem. Voltak szép megoldások, és kevésbé szemet gyönyörködtetőek. Nem volt egy olyan játékos sem a pályán, aki a hátára vette volna a csapatot, és vitte volna. Mindenki hozta a szokásos formáját, amit tud, de annál semmi többet nem vállalt be. Pedig de hízott volna a májam, ha látok 1 vagy 4 ilyen embert a pályán. Tudom sokan betegek, meg az edzések is olyanok voltak, hogy nem annyira jó,..meg az időpontok is. De sajnos ez van, ezt kell szeretni. Ilyen játékkal biztos nem tudunk majd labdába rúgni a következő bajnoki(ko)n.

Vasas – UTE

A szervezés bűvöletében, ennek ez a címe.
Szabadnaposak voltunk. Szerdán és csütörtökön is pihenő nap volt, vagyis lett volna, de jött a hír. Mérkőzés. ¾ pálya. Vasas. Péntek. 16.30. Akkor szerda 5-kor edzés, péntek bajnoki, és rangadó (FTC - Újpest).
Kicsit nagyképűen léptünk a pályára. Áááá,a Tabán ezt a csapatot  4-2-re verte. Mi meg a Tabánt 6-0-ra. Biztos győzelem.
Felhívtam mindenki figyelmét, nem tudunk a csapatról semmit. A MAC helyett léptek be a bajnokságba,természetesen játékon kívül.
Nagy mellényel léptünk fel, aztán mikor színezgették a játékot, csak nyomoztuk a labdát, mint a kopók télvíz idején. Nem lehet egy játékosnak bejátszani az egész pályát, főleg ha 12 éves, akkor meg pláne. Elfutottuk magunkat, úgy középen, mint hátul. A visszagurított labdákkal nem tudtunk mit kezdeni. Mindenki befutott a kapuba,a második hullámból érkezőkre pedig nem jutott senki.
Nem szoktam dicsérni senkit, de most ki kell emelnem a Joci teljesítményét. Ha nem áll a kapuban és nem hárít bravúrral több ziccert is, csúnya vereség is lehetett volna belőle.
 Tanulság: soha ne becsüld alá az ellenfelet, illetve ne értékeld magad a csillagos egekbe.
Még 1 dolog. Még mindig él az a teóriám, hogy ahogy készülsz a meccsre, úgy teljesítesz majd azon. Na akkor mindenki tudja mit, mikor, hol, és KICSODA.

GÖDÖLLŐ AIRNERGY-GOLDBALL

KERET:LUKÁCS J.,KAKUSZI,KASLIK,DEBRE,GRÓF,FARKAS D.,FARKAS ZS.,HORVÁTH,MUCSI,VARGA,BÖSZÖRMÉNYI,LUKÁCS D.,BURAI,MÁCSIK,BALOGH,KISS,NAGY
GÓLLÖVŐ:BÖSZÖRMÉNYI

„Na most akkor lájkoljam, Az Fal T hozzászólását-vagy videóját-vagy nem….?!” És mi van Albertirsának az indulójával, a himnuszával, vagy egy lila nadrág a bűnös?????  Vagy véletlenül tettem el, de nem én voltam,TÉNYLEG….

Ha valaki megkérdezi tőlem a Honvéd elleni bajnoki előtt, hogy mi lesz az eredmény, azt mondom 1-2 ide. Ha a félidőben megkérdezik, akkor azt mondom 2-3 ide. Az első félidő után ezt joggal mondhatom, és senki nem tehet szemrehányást. Egy lesgól, és egy pontrúgásból kapott gól. Mivel nyert az ellenfél? Jobban akartak? Jobbak voltak? Elfáradtunk? Nem gondolom, hogy ezek voltak a fő problémák.
Rúgattunk velük 10 gólt, ami még fagyiból is sok lenne.
Amiért bosszankodik ilyenkor az edző, az az, hogy ha nem is győztes mérkőzést engedtünk ki a kezünkből, de szorosabbá tehettük volna. Nincs ekkora különbség a két gárda között.
Ha valaki megnézte az első félidőt, akkor azt mondja, szoros meccset vív a két együttes. Ha valaki megnézi az adatbankban a végeredményt, azt mondja: ej, haj, nem egy acélos kis társaság ez az UTE ’99-es korosztály, pedig mekkorát téved.
Legyünk őszinték, az első félidőben nem sok mozzanata volt az ellenfélnek. Szépen tartottuk a labdát, játszottunk.
Na de mi történt a second halfban?
Ez a kérdés, válasszatok…
Semmi nem történt, már el is felejtettük és gőzerővel készülünk tovább. Nem az eredmény, a játék a fontos.

UTE - Tabáni Spartacus SK

A címe lehetne az is, hogy a játékvezető(k) bűvöletében.  Regénycímnek nem lenne rossz, de semmi másnak. Elindult,csak nem érkezett meg a spori. Lehet, hogy korábban tartotta a 3. félidőt. Levezényeltük a kollegával, ha valakinek nem tetszett sajnálom. Mindig van olyan a pálya szélén akinek nem tetszik, de 30 gyerek hozzátartozójának nehéz jót tenni.
Nem sok mindent lehet a mérkőzésről elmondani. 6-0.
A 4. gól után összeroppant az Tabán, és ami bosszant, hogy ezt nem használtuk ki, és nem lőttünk még egy párat. Nem hajtottuk ki a lelkünket, mi is megelégedtünk, ezzel az eredménnyel, ami nem jó. El kell fáradni, ráadásul ¾ pályán, ahol korlátlan csere van.. Voltak olyan játékosok, akik úgy jöttek le, na jól van,ne is fürödjünk, meg sem izzadtam.
Na, ez a baj URAK. És ez engem mérhetetlenül zavar.

TABÁNI SPARTACUS SKE VASAS UTÁNPÓTLÁS "P" 4-2

KERET:LUKÁCS J.,LUKÁCS D.,MÁCSIK,LACZKOVICS,DEBRE,GRÓF,FARKAS ZS.,SZILÁGYI,KISS,BALOGH,ROMÁN,ZLATZKY,BARTÓK,NAGY,BURAI
GÓLLÖVŐK:BURAI,MÁCSIK,LACZKOVICS

„Mindig egy presztízsmérkőzés az egy évnél fiatalabb klubtársunk ellen játszani. Egyrészt azért mert a kisebbek le akarják győzni a nagyot, és ezzel hatalmas skalpot gyűjtenek be, a nagyok meg azért mert hát mégis, nehogy máááá a nyúl vigye a puskát.

Az első ¾ pályás mérkőzést ismét a 2000-es csapattal vívtuk. Az előző találkozón 3-3-as döntetlen született. Ahogy az megjósolható volt,a „kicsik”(és ezt nem rossznéven venni 2000-es szülők) minden erőtartalékot mozgósítottak az eredmény érdekében. Ennek meg is lett az eredménye, a félidőben 1-0-ra vezettek. Ránk erőszakolták a játékukat, mi pedig fejet hajtottunk a béklyóban.
 A félidőben egy kis lelki fröccs és némi taktikai utasítás után mi tudtuk ráerőszakolni a játékunkat a „kicsik”re, és ők is beálltak a sorba, ahogy az első félidőben mi. Nem siettettük a játékot, játszottuk amit tudtunk, és egy Roli góllal már egál volt a rangadó, aztán jött a Mácsik Doma, és a végén egy „Martinuzzi Fráter György” bólintás:1-3.
El kell mondani, hogy elfáradtunk. Az esti edzésen egy-két játékos hangot is adott ennek. Megemelem a kalapomat a „kicsik” előtt, nagyon szép, kombinatív játékot játszottak, és derekasan helytálltak. Jó játékkal sikerült nyerni, bár a sok kimaradt ziccer egy kicsit bosszantotta az edzőt, de gratuláció a csapatnak!”

„Vasárnap van. Indulunk a mérk
őzésre. Mikor is van??????  Húúúú, mit is mondott Csaba ba’???? 9 vagy 10.15, nem tudom.

Harmadik nagypályás találkozónkon a Tatabányai „BÁNYÁSZ”-t fogadtuk.
Valakinek korai, valakinek kés
ői időpont a 11.30-as kezdés, de erről nem tehetünk.
A bemelegítésünk jobban sikerült, és nem az izmok bemelegítésére gondolok, hanem a fejben való ráhangolódásra. Az öltöz
őben az volt a kérésem, hogy mi domináljunk, az elsősípszótól, a lefújásig. Senki ne törődjön az őszi eredménnyel ,jöttek-mentek a játékosok itt is, ott is, ebből messzemenőkövetkeztetést nem lehet levonni.
És a kérésem meghallgatásra találtatott. Teljes mértékben mi domináltunk a játék teljes ideje alatt. A két korai Roli gól megadta az alaphangulatot a mérk
őzéshez. Tegyük hozzá gyorsan, nem rúghatott volna öt gólt ha nem kap pazar labdákat a „pali”. Nem kisebb érdem a Krizsi, vagy a Doma gólja sem. Csapatmunka volt minden tekintetben.
Amit meg kell említenem, és számomra nagyon fontos, hogy az edzéseken gyakorolt variációkat mind a két oldalon sikerült megcsinálni, bár még a lesre futás nagyon megy, de ez csak azért lehet, mert villám csatárokkal rohamozunk….
Elhittük, hogy meg tudjuk, és meg is csináltuk. Bár tanult kollégám azt mondja: vakok mellett a félszem
űis király, és valljuk be őszintén, nem volt egy acélos csapat az ellenfél, bár a tabellán imponáló pozíciót foglal el. Akkor most nekünk ott a helyünk????? Ezt az olvasóra bízom.
Egy kis szösszenet a végére:
 Minden egyes mérk
őzés a Te nevedtől legyen hangos. Ma. Holnap. Az edzésen. Jövőszombaton. Legyél az, akitől már napokkal a meccs előtt reszketnek.”

KERET:
LUKÁCS J.(KAKUSZI),FARKAS D.,DEBRE,KASLIK,HORVÁTH,BÖSZÖRMÉNYI,LACZKOVICS(MÁCSIK),GRÓF(STOYE),LUKÁCS D.,BALOGH(KISS),VARGA(NAGY)

GÓLSZERZŐNK:MÁCSIK DOMINIK 57'

„Eljött a második bajnoki mérkőzés a tavaszi fordulóban. Engedje meg mindenki, hogy most ne a mérkőzésről írjak, inkább arról, ami engem sokkal jobban bánt és zavar. Ez az Önbizalom hiánya. Lehet nem gyorsnak, nem állóképesnek, nem technikásnak lenni, és még sorolhatnám a dolgokat, de …. Önbizalom nélkül felmenni a pályára azt nem lehet. És ezt nem kell senkinek magára venni, ez nem a szülő, nem a gyerek hibája. Aki ott volt az tudja… milyen volt az az ÚJPEST csatakiáltás az elején. Már sokszor elmondtam, mindenki úgy játszik, ahogy előző nap készül a mérkőzésre. Nem szeretnék senkit kiemelni, senkit lehúzni. Úgy gondolom, hogy az elkövetkező időszak egyik legfontosabb dolga, természetesen az edzés mellett, a gyerekek lelkének a rendbetétele, rendberakása. Olyan embereket akarok a pályán látni, akik nem félnek, fel sem merül bennük, az, hogy nem én vagyok a jobb. Mert igenis, nagyon ügyes kis játékos mindenki a maga nemében, mindenkinek van valami extrája ami a másiknak nincs, csak ezt nem hisszük el. Ha eljutunk arra a pontra, hogy ezt elhisszük, nincs az az ellenfél aki az utunkba állhatna. Ez pedig nem csak az én véleményem, hanem a szakmai vezető, Szabó Gyuri bácsi véleménye is, és azért Ő már sokmindent megélt és tapasztalt. Szóval HAJRÁ LILÁK és csak az ÚJPEST!”

VIDEOTON PUSKÁS AKADÉMIA U12 CSEPEL HUNGARY CLUB '94 SE

KERET:Kakuszi(Lukács J.),Mácsik(Laczkovics),Lukács D.(Kiss),Burai(Román),Horváth(Szilágyi),Kaslik,Debre,Farkas D.,Farkas Zs.,Böszörményi,Gróf
GÓLLÖVŐ:Burai

Első bajnoki a tavaszi szezonban.
Nagy sugdolózás, beszélgetés, susmorgás övezte a csapatot az öltözőben.
Mint tudjuk,a Jászberény csapatát fogadtuk, amely csapat igen megnyerő pozíciót foglal el a bajnoki pontvadászatban (2.hely). Az őszi találkozó 1-1 volt, tehát messzemenő következtetést nem vonhattunk le az ellenfél csapatáról.
A mérkőzés napsütötte időben kezdődött a műfüvön. Az izgalom és a drukk érezhető volt a srácokon és ezt az ellenfél jobban viselte-és ki is használta-, a 7. percben már vezetést is szereztek.
Nem adtuk fel, de a középpályán sajnos a párharcok többségét elveszítettük. Egy büntetőterületen való szabálytalansággal jogos büntetőhöz jutott a Jászberény és már 2-0 volt az eredmény-nem ide.
Űztük, hajtottuk a labdát, és az ellenfél lassan elfáradt-már voltak helyzeteink, és jó megoldások-,de jött a 3. A bal oldalunkon Horváthot megfutották,  Kaslik gyönyörűen keresztezett ki a gyors támadóra,aki a beadásnak szánt labdát a kapuba juttatta (egyesek szerint a lyukas oldalhálón keresztül):a gólt megadta a játékvezető.
Félidőben a srácoktól azt kértem, hogy tartsuk a labdát és a széleken próbáljuk megbontani a védelmüket...és lám bejött. A második félidő első 25 perce a miénk volt teljes mértékben. Eldugtuk a labdát, nagyon szépen játszottunk, és ennek meg is volt az eredménye. Az 51. percben egy középen indított kényszerítő után Burai Roli kilépett a 2 védő szorításából, először még a kapus hárított, de az ismétlést már ő sem foghatta. Ezután szárnyra kapott a csapat és elhittük, hogy van mit keresnünk. Rendre dolgoztuk ki a helyzeteinket, de a befejezés nem akart összejönni. A végére mi is nagyon elfáradtunk, és a srácok arcán lehetett látni mindezt.

Összességében, amit kértem a srácoktól az visszakaptam, főleg a második félidőben. Jó mérkőzést láthattunk, dicséret a csapatnak.
Hajrá Lilák!”

Gál Csaba

BLSZ SERDÜLŐ U12/1. CSOPORT,9.FORDULÓ(ELMARADT MÉRKŐZÉS)
UTE VASAS PASARÉT 3-0
KERET:KAKUSZI,BALOGH,BARTÓK,BÖSZÖRMÉNYI,DEBRE,FARKAS D.,FARKAS ZS.,ILLOVAI,KASLIK,LACZKOVICS,LUKÁCS D.,MÁCSIK,NAGY L.

ESZTERGOM CSEPEL

KERET:KAKUSZI,DEBRE,MÁCSIK,FARKAS ZS.,FARKAS D.,BALOGH,BARTÓK,BÖSZÖRMÉNYI,LACZKOVICS,NAGY L.,KISS,LUKÁCS,KASLIK,ROMÁN,ILLOVAI

DALNOKI AKADÉMIA HONVÉD 2-3

KERET:LUKÁCS J.,SZILÁGYI,KASLIK,KISS,BÖSZÖRMÉNYI,NAGY D.,NAGY L.,LACZKOVICS,ILLOVAI,STOYE,ROMÁN,MÁCSIK,FARKAS ZS.
GÓLLÖVŐINK:LACZKOVICS,ILLOVAI,NAGY L.,FARKAS ZS.

UTE CSEPEL 0-2

KERET:LUKÁCS J.,MÁCSIK,FARKAS D.,DEBRE,FARKAS ZS.,BALOGH,NAGY L.,BÖSZÖRMÉNYI,BARTÓK,LUKÁCS D.,ILLOVAI,ILLÉSY,LACZKOVICS,KASLIK,NAGY D.

DVSI MAC 4-1

KERET:KAKUSZI,FARKAS ZS.,FARKAS D.,DEBRE,MÁCSIK,NAGY L.,BÖSZÖRMÉNYI,LACZKOVICS,LUKÁCS D.,SZILÁGYI,ROMÁN,ILLÉSY,NAGY D.,STOYE

VASAS UTÁNPÓTLÁS "P"  HONVÉD KFT.  1-5

KERET:KAKUSZI,MÁCSIK,LUKÁCS D.,STOYE,NAGY D.,ROMÁN,KISS,NAGY L.,DEBRE,FARKAS ZS.,LACZKOVICS,SZILÁGYI,BÖSZÖRMÉNYI

VECSÉS VASAS U12 0-3

KERET:KAKUSZI,LUKÁCS J.,MÁCSIK,LUKÁCS D.,KISS,STOYE,NAGY D.,NAGY L.,BÖSZÖRMÉNYI,KASLIK,SZILÁGYI,ROMÁN,FARKAS ZS.,DEBRE,LACZKOVICS,KOLLER,BARTÓK

Az oldalt szerkesztette és a fotókat készítette:Kakuszi Kriszti-06702174469

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre