TORNÁK
TORNÁK : III. UTE BUDAPEST KUPA 2011.

III. UTE BUDAPEST KUPA 2011.

2011.04.15. 07:50

Az Újpesti TE szervezésében kerül megrendezésre a 3. Nemzetközi UTE Kupa. A mérkőzések és a programok 2011. április (22) 23-24-én zajlanak a Szusza Ferenc Stadionban és az UTE létesítményeiben.

DUNA CIPŐ PÁLYA FÜVES PÁLYA 10+1 3/A,3/B

A tornán résztvevő játékosok az U8-U16-es kategóriák igazolt/vagy diáksport egyesületek fiú/lány versenyzői lehetnek. Akik nem rendelkeznek igazolással, diákigazolvány és Tb. kártya együttes felmutatásával igazolhatják magukat.

-5X2 m

Minden egyes csapatnak, aki részt vesz a tornán, legalább 30 perccel a torna 1(első) meccse előtt jelentkeznie kell a Versenybizottság előtt, és le kell, hogy adja a végső csapatlistát (max. 20 fő).

A listán változtatni szigorúan tilos a leadás után.

A nevezési lappal egyidejűleg (ha a versenybizottság kéri) be kell mutatni az útlevelet, vagy az eredeti nemzeti szövetségi igazolást, vagy a Diákigazolványt Tb. kártyával, amelyeket vitás esteknél rendelkezésre kell bocsátani.

Minden meccsre 7 csere játékos nevezhető. Akiket a játék szabályainak megfelelően lehet becserélni.

Nagypályás mérkőzéseken amatőr csapatok 4 játékos - 1 évvel idősebb - szerepeltethető egy időben a pályán. (pl. 1997-es kategóriában 4 fő1996-os)

A nagypályás csapatokat selejtező csoportokba sorsoljuk.Ha egy csoport van, akkor a csoporton belül körmérkőzés van. A csoport első és második helyezettje játszik tovább az 1-2. helyért.A csoport harmadik és negyedik helyezettje játszik tovább a …….. helyért.Ha 2,3,4... csoport van, akkor a csoporton belül körmérkőzés van.Rájátszás: 1999-es kategóriában (7+1) (Playoff ) ha a kategória 1 csoportos: 1.2. illetve 3.4. helyen végzett csapatok között.

A Tornán a 8 (7+1) fős és a 6 (5+1) fős csapatokat selejtező csoportokba soroljuk. A csoporton belül körmérkőzés van.A selejtező csoportok első és második helyezettjei játsszák a negyed és az elő-döntőket.A selejtező csoportok győztesei a selejtező csoportok második helyezettjei ellen játszanak.A negyeddöntők győztesei játsszák az elődöntőket, és az elődöntők győztesei játszanak az első és a második helyért.A selejtező csoportok harmadik és negyedik, ötödik helyezettei még két meccset játszanak.

A csoport meccseken a pontozás a következő:

3 pont a győztes csapatnak, döntetlen esetén mindkét csapatnak 1-1 pont, a vesztes csapatnak 0 pont.
A továbbjutásnál a csoportból a két azonos pontszámmal álló csapat között dönt:
1, egymás elleni eredmény
2, jobb gólkülönbség - (csak!) egymás elleni
3, több lőtt gól, egymás elleni.
4. összes gólkülönbség (összes csapat elleni gólkülönbség)
Amennyiben ezen szabályok után is döntetlenre állnak a csapatok, sorsolással dől el a továbbjutás.

11:11 elleni mérkőzések 2x20 percesek (összesen 40 perc). – szünet nélkül, csak térfélcsereEzeken, a meccseken a nagypályás szabályok szerint 11 játékos játszik egy időben, egy csapatban, a szabályoknak megfelelő pályaméreten és 5-ös és 4-es labdával.

8:8 (7+1) és 6:6 (5+1): minden mérkőzés 1x25 perc (a teljes játékidő 25 perc).A mérkőzések alatt egy csapatban 7+1; 5+1 játékos lehet a pályán és a mérkőzéseket 4-es labdával játsszák

Ha a negyeddöntőkben, az elődöntőkben, vagy a döntőben döntetlen eredmény születik, akkor büntető rúgásokra kerül sor. A büntető rúgásokat a Labdarúgás Játékszabályaiban rögzítettek alapján kell elvégezni (5-5 büntető).

A Torna folyamán nincs hosszabbítás egyik mérkőzésen sem./sem sérülés, sem csere stb…..

A Tornán az MLSZ által kijelölt hivatalos játékvezetők és asszisztensek bíráskodnak.

A Bizottság nem vesz figyelembe venni olyan problémát, vagy óvást, amely a játékvezető hatáskörébe esik.A Torna ideje alatt elkövet játékos súlyos sportszerűtlen viselkedést jelezni fogjuk MLSZ-nek, hogy megtehessék a szükséges lépéseket.A csapat bármely tagja vagy szurkolója ha sportszerűtlenül viselkedik, a Szervező Bizottság jelezni fogja az MLSZ-nek a megfelelő lépésekért (levonulás, verekedés, durva szabálytalanság stb…)

A mérkőzésen kiállított játékos a következő meccsen játszhat a saját csapatában.A Sporttörvény habár ennél szigorúbban szokott eljárni. Amennyiben a játékos tudomásul veszi ezt az intést a Tornán, játszhat a csapata következő meccsén.Óvás: 10.000 Ft, a mérkőzés befejezését követő 30 percen belül írásban.